E-Mail

info@mizamedikal.com

Telefon

+90 530 433 80 44

Saç Folikül Hücre Üretimi

Miza Medikal

Saç Folikülü Nedir?

Saç folikülü, cildin epidermis (dış kısım) kısmında tünel şeklinde saçın büyüdüğü bir yapıdır. Saç kökü proteinden oluşur ve kan damarları aracılığıyla beslenir. Buradaki hücre sayısı arttıkça saç büyür ve yüzeye ulaşır. Zaman içerisinde gerek hormonal nedenlerle gerekse de sebepsiz saç dökülmeleri meydana gelebilir.

Miza Medikal

Saç Folikülü Kaynaklı Kök Hücre Ne İşe Yarar?

Saç dökülmesi veya alopesi birçok kişinin rahatsız olduğu bir konu olup, sıklıkla ilaç tedavilerine ya da cerrahi işlemlere başvurulmaktadır. Fakat cerrahi işlem süreçleri hem uzun hem de zahmetlidir.

Buna karşılık saç folikülünden üretilmiş olan kök hücreler tüm bu süreci daha da kolay uygulanabilir hale getirmektedir. Cerrahi bir işlem gerektirmeden saçlı deriye enjekte edilen kök hücreler buradaki hücrelerin aktif hale gelmesini bu sayede de kıl folikülünün tutunmasını ve yeniden oluşumunu tetikler. Kişinin kendisine ait bir doku olduğundan dolayı, herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

onkimm
Miza Medikal

Saç Folikülü Kaynaklı Kök Hücre Kimler için Kullanılır?

Miza Medikal

Saç Folikülü Kaynaklı Kök Hücre Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi estetiği bozmayacak şekilde hastadan 5-6 adet sağlıklı kıl folikülü alınır ve özel transfer koşullarında Miza Medikal’deki GMP laboratuvarlarına gönderilir.
Özel yöntemlerle ayrıştırılan kök hücreler istenen sayıda çoğaltılarak gerekli kalite kontrol testlerine tabi tutulur.

Yaklaşık 4-6 hafta sonrasında hazır hale gelen saç folikülü kaynaklı kök hücreler hastaya özel olarak hazırlanarak uygulanmak üzere transfer edilir.

Cerrahi bir işlem olmadığından dolayı, uygulanacak alan önce steril edilir, sonrasında hücrelerin enjeksiyonu gerçekleştirilir.

sacfolikuluygulama